Bosch XL ve XXL Buzdolapları

Bosch XL ve XXL Buzdolapları, Her Zaman Büyük Planları Olanlar İçin

Geniş iç hacimlere sahip Bosch XL ve XXL bozdolapları, çok daha fazla besini daha uzun süre ömürlü ve taze tutar.
Yiyeceklerin besin değerlerinin çok olması kadar, sağlıklı bir biçimde uzun süre bozulmaması da önemlidir.
Sağlıklı beslenmek günümüzde herkes için çok önemlidir. Bu sadece yediklerimizi ve aldıklarımızı değil, genel olarak yaşama bakışımızı da etkiliyor. Günümüzde gıda sektöründeki gelişmeler, bizleri daha sağlıklı beslenmeye teşvit ediyor. Hepimiz vitamin, protein ve minerallerle dolu dengeli yaşamın öneminin farkındayız. Bizler tüketici olarak satın aldığımız ürünlerin, ürünlerin üretimine, elde edilişine çok daha fazla önem verir hale geldik. Halk arasında kuvvet kazanan sağlıklı beslenme algısı, ürünlerin daha taze saklanması çabalarını da beraberinde getirmiş oluyor. Bosch’un yepyeni teknolojilerinden olan Vitafresh teknolojisi de ürünlerin vitamin ve nem kaybını önleyerek çok daha uzun süre taze kalmasını sağlar.
BigBox
Bigbox size çok geniş hacimli bir alan sunar. Böylelikle büyük bütün bir hindiyi veya uzun bir koyun, kuzu kolunu ya da bacağını saklayabilirsiniz. Variozone sayesinde çekmeceler kolayca çıkarılabilir. Böylece gerektiğinde daha fazla alan kazanılır. Bu alanda isterseniz 3 katlı kocaman bir doğumgünü pastasını saklayabilirsiniz. VarioZone size geniş ve esnek bir dondurucu alanı sunar.
Mükemmel aydınlatma
Yeni Bosch buzdolaplarının yeni LED spot aydınlatmasıi VitaFresh Pro ve VitaFresh Plus çekmecelerinin içindeki yiyeceklerin mükemmel biçimde görünmesini sağlar. Tüm buzdolabını ve içindekileri Bosch buzdolaplarının yan duvarlarındaki monteli LED duvar aydınlatması ise optimum konumu sayesinde görmeyi kolaylaştırır. Bu iki LED aydınlatma ile birlikte, diğer aydınlatmalara göre kıyaslandığı zaman daha iyi bir iç aydınlatma sağlar.
Mükemmel uyum
Buzdolabı ile duvar veya mobilya arasına aralık bırakmaya gerek kalmaksınızın yerleştirebilirsiniz. Bu sayede buzdolabının bulunduğu ortamda ara boşluksuz bir görünüm elde edersiniz.
Yiyecekler daha önce hiç bu kadar iyi korunmamıştı.
 

Bosch NoFrost buzdolaplarının üstün özellikleri:

Dinamik MultiAirflow ve AirCarpet ile Homojen Soğutma
MultiAirflow sayesinde besinler %40 oranında daha hızlı zamanda soğur ve buzdolabı içindeki her noktada eşit oranda soğukluk sağlanır. Ayrıyeten %30 büyütülmüş hava kanallarından oluşan AirCarpet “hava halısı” ile bütün cam rafların her noktasında dengeli ve eşit soğukluk sağlanır. Böylelikle ürünler buzdolabının içerisindeki her bölümde ideal soğukluğunu ve ürün tazeliğini korumuş olur.
FreshSense
Buzdolabının hem iç hem de dış yüzeyine yerleştirilmiş sensörler, cihazın içindeki sıcaklığın sabit kalmasını sağlar. Böylelikle ürünler buzdolabında daha uzun süre besin değerlerini kaybetmeden, bozulma yaşamadan ve gerçek lezzetinde saklanabilir.
AirFresh filtresi
Hava temizleme filtresi, buzdolabınızda doğal bir sistem yaratır ve daha sağlıklı bir ortam oluşmasını sağlar. Ağır kokuların buzdolabın içinde yayılmasını ve karışmasını, oluşan düzenli hava akımı sayesinde engeller.
Buzmatik
Dondurucuda daha fazla kullanım alanı sağlamak için dondurucunun kapısına buzmatik entegre edilmiştir. Çekmeli kol sistemi sayesinde rahatlıkla buz alabilirsiniz.
LED Aydınlatma
Tasarım ve enerji verimliliğinin başarılı kombinasyonuna parlak bir örnek: buzdolabı içindeki LED ışıklı panel. İç bölümü çok iyi aydınlatır ve çok iyi enerji tasarrufu sağlar. Ayrıca cihazın ömrü boyunca sorunsuz çalışır.
Elektronik kontrol
Buzdolabınızın ve dondurucunuzun sıcaklıklarını bağımsız olarak ayarlanabilmesini entegre kontrol paneli sağlar.Bu ayar sayesinde buzdolabı ve dondurucu bölmelerindeki besinlerinize uygun sıcaklığı kolaylıkla seçebilirsiniz.
Çekilebilen cam raflar
Buzdolabı içerisindeki her şeye çekilebilen cam raflar sayesinde rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Yiyeceklerinizi kolayca alıp koymanıza emniyetli camdan yapılan bu raflar yardımcı olur. Çekilebilen cam raflar sayesinde buzdolabının içini kolaylıkla, zahmetsizce çok rahat temizleyebilirsiniz.
Tatil modu
Uzun süre evde olmadığınızda buzdolabınızı tatil moduna ayarlayarak ciddi oranda enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. Buzdolabınızın dondurucu bölümünde ürünler korunup besin değerleri kaybedilmeden, soğutucu bölümü tatil modunda +14 dereceye sabitlenir. Böylelikle evde bulunmadığınız zamanlarda buzdolabınız boş yere enerji tüketmiş olmaz.
VitaFresh Plus Teknolojisi
Bu teknoloji sayesinde çekmeceye yerleştirdiğiniz besinlerin daha fazla hava ile temas etmesine engel olur.
VitaFresh
Özel sürgü sistemine sahip VitaFresh çekmecesi size daha fazla depolama alanı sunar, ürünleriniz için en uygun nem seviyesini otomatik belirler. Böylelikle ürünler çok daha uzun süre tazeliğini kaybetmez. Üstelik VitaFresh sayesinde besinlerin suyunun yoğuşmasına engel olunur ve yiyeceklerin bozulmasına engel olunur.
VitaFresh <>0 derece / VitaFresh Plus <> 0 derece
Yaklaşık – derece ile +3 derece daha düşük sıcaklığa sahip olan VitaFresh buzdolabının diğer bölümlerinde et,balık, yumurtalı yemekler, taze hazırlanmış malzemeler ve içecekler gibi ürünlerin daha uzun süre taze kalmasını sağlayarak saklayabilirsiniz.
Özel Şişe Rafı
Özel tssarım şişe rafı sayesinde 6 adede kadar şişenin kolay ve güvenli bir biçimde muhafaza edilmesini yardımcı olur.
ColdTray
Kapı raflarına özel bu sistemi, diğer ürünlerden biraz daha soğuk servis edilmesi gereken beyaz peynir, yumurta, açık süt veya içecek gibi ürünler için idealdir. İç bölümlerden gelen fazla doğuk hava direk bu özel kapı raflarına yönelir, böylelikle daha iyi bir soğutma sağlamış olur.
Fingerprint free (Leke Tutmayan Çelik)
Dış yüzeye kaplanan özel film sayesinde çelik dış yüzey üzerinde parmak izi kalmasını engeller ve leke oluşmaz.
Metal Çerçeveli Kırılmayan Dirençli Cam Raflar
Metal çerçevelerle kaplı kırılmaya dirençli cam raflar sayesinde hem daha sağlam hem de daha şık görünüm sunar.
Değiştirilebilir Kapı Yönü
Buzdolaplarınızın kapı yönünü arzunuza göre ayarlayabilir; soldan sağa yada sağdan sola açılmasını sağlayabilirsiniz.
Kullanım kolaylığı
Bosch buzdolaplarını duvara sıfırlanmış şekilde yerleştirebilirsiniz. Bu durumda dahi buzdolabının çekmecelerini 90 derece açıyla rahatça açabilir, buzdolabınızın her noktasına rahatça ulaşabilirsiniz.

Bu teknolojisinin merkezinde tazelik var.

Bosch VitaFresh Pro 0 derece çekmeceleri, sebze-meyveleri ve et ürünlerini çok daha uzun süre taze tutar.
Bosch NoFrost buzdolaplarındaki VitaFresh Pro 0 derece çekmeceleri, buzdolabının sıcaklığından bağımsız olarak -1 derece ile +3 derece arasında manuel olarak ayarlayarak farklı sıcaklıklarda korunması gereken sebzeler ve et ürünleri sağlıklı biçimde saklayabilirsiniz. Havanın içeri girmesini engelleyen ve nemin dışarı çıkmasını engelleyen sistemi sayesinde, ürünlerin lezzetini ve besin değerlerini koruyarak çok daha uzun süre saklar. Bu teknoloji sayesinde etseverlerin ve sebzeseverlerin yüzünü güldürür.

Yüksek kapasite ile üstün koruma bir arada.

Geniş iç hacimleriyle her türlü ihtiyacınızı Yeni Serie 6 Bosch buzdolabı rahatlıkla karşılar.
VitaFresh Plus
Herhangi bir koku aktarımı olmadan balık, et, sebze ve meyvelerin sağlıklı bir biçimde depolanması, 3 çekmeceden oluşan bu tazelik sisteminde sağlanır. Balık ve et çekmecesinin ayarlanabilir sıcaklık mekanizmasını sayesinde 0 derecede düşük sıcaklıkta ideal ortam oluşturulur.

Her mutfağa yakışan tasarım.

Estetik güzellikleriyle bütün mutfaklara şık bir görünüm katarken Bosch LowFrost buzdolapları A+++ enerji sınıfı tüketimleriyle de cebinizi ve doğayı korur.

Bosch LowFrost buzdolaplarının üstün teknolojileri:

Led Light
Bosch buzdolabı içerisindeki LED ışıklı panel ile iç bölümü çok iyi aydınlatır ve çok az enerji tüketir. Ayrıca cihazın ömrü boyunca sorunsuz çalışır.
TouchControl Paneli
Panel üzerinden sıcaklık derecelerini rahatlıkla görebilir ve ayarlayabilirsiniz. Soğutma ve dondurucu bölümlerinin farklı farklı ayarlanabilmesi için bu panel özellikle çok kullanışlıdır. Böylece her iki bölümün sıcaklığını ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabilirsiniz. Böylelikle uzun süre evde bulunmadığınız durumlarda buzdolabınızı tatil moduna geçirebilir, derin dondurucu bölümündeki ürünleriniz korunurken cihazınızın soğutma bölümünü de boş yere çalıştırmak için gereksiz elektrik harcamaz.
VitaFresh
VitaFresh ile buzdolabınızda sebze ve meyveler için geniş bir saklama alanına kavuşacaksınız. Üstelik bu alanda sebze ve meyveler daha da uzun taze kalır. VitaFresh’in sürgü sistemi ile ürünleriniz için en uygun nem seviyesini seçebilirsiniz, VitaFresh’in dalgalı tabanı yiyecekleri su yoğuşmasına karşı korur. Ayrıca raylı sistemi sayesinde kullanımı da çok kolaydır.
EasyLift
EasyLift sayesinde kapı raflarınızın yüksekliğini doluyken bile ayarlayabilirsiniz. Böylelikle 21 cm’e kadar ulaşan uzun bir raf elde edebilirsiniz. Alt bölümde büyük şişelere, orta bölümde de küçük şişe ve kutulara EasyLift ile yer açmış olursunuz.
BigBox
BigBox size 30 litrelik çok geniş hacimli bir alan sunuyor. Bu alanda isterseniz 3 katlı kocaman bir doğumgünü pastasını ya da yılbaşı öncesi büyük bir hindiyi saklayabilirsiniz. Üstelik BigBox bölmesinin üst çekmecesini ve üzerindeki cam rafı kaldırabilir ve böylece daha uzun yiyeceklere yer açabilirsiniz.
VitaFresh <> 0 derece
Et, balık, peynir ve sucuk gibi ürünlerin bulundurulabileceği bir bölümdür. Dondurucudan gelen soğuk hava akımı sayesinde diğer bölümlere göre 2 derece daha soğuktur. Bu nedenle VitaFresh <> 0 derece çekmecesinde ürünler daha uzun süre taze kalır ve ayrıca kokuları da başka çekmecelere iletilmesini engeller. Bu bölmede sıvı ürünler bile daha hızlı soğutulabilir.
FlexShelf
FlexShelf size buzdolabı içinde küçük veya büyük alanlar yaratır. Küçük tabaklara, kutulara ya da bu bölmeyi katlayarak alt rafa tencere veya şişelere yer ayarlayabilirsiniz. FlexShelf’i katladığınızda cam rafın alt yüzeyün neredeyse kaybolarak yer tasarrufu sağlar.
LowFrost
Buz oluşmasını büyük ölçüde düşürdüğü için LowFrost teknolojisi çok işinize yarayacak. Enerji tüketimi, Bosch’un çift kapılı buzdolaplarında çok daha seyrek olarak buz çözme işlemine gerek duyarak sabit kalır. Yinede buz eritmek gerekirse, şu şekilde kolay bir yolu da var: Buzdolabının alt yüzeyindeki bir kapak ile bu işlemi rahatça ve hızlı bir şekilde halledebilirsiniz.

LowFrost teknolojisiyle %60 daha az enerji tüketimi.

Yeni çift kapılı LowFrost alttan donduruculu buzdolabı KGE 58AW41 N ve KGE 58BI44 N, A enerji sınıfından %60 daha az enerji tüketir.
NoFrost buzdolaplarında kendiliğinden gerçekleştirilen defrost işlemini tüketicilerin kendisi yapması gereken LowFrost sistemi, yıllık enerji tasarrufunu oldukça artırır. Böylece A+++ enerji sınıfındaki LowFrost buzdolabı KGE 58AW41 N ve KGE 58BI44 N yılda sadece 196 kWh elektrik tüketir. Üstelik çok da zahmetli olmayan defrost işlemini, cihazın ömrü boyunca birkaç kez yapmanız yeterlidir.
 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir