Doğalgaz Dedektörleri

Doğalgaz Dedektörleri

En kaliteli Isıtma sistemi olarak artık birçok yapıda ve endüstriyel kurumda doğalgaz kullanılmaktadır. Doğal gazların istenilen ısı seviyelerinde ortama katkıda bulunabilmesi için kaliteli kombi ve benzeri ekipmanlar da devreye girmektedir ki giderek yaygınlaşan bir uygulamadır. Birçok farklı kombi tipi bulunmakla birlikte hepsinde oldukça güvenlikli bir tertibat sistemi de yer almaktadır. Çünkü doğalgaz zehirleyici olan ve oldukça tehlikeli bir uçucu türdür. Bu sebeple özellikle ev gibi kullanım alanlarının ve odaların küçük olduğu yerlerde doğalgaz sızıntıları hayati bir takım sorunlar ortaya çıkartabilir. Bunun önüne geçebilmek için kesinlikle doğalgaz dedektörü dediğimiz uyarıcı cihazlardan alıp eve veya iş yerine monte etmekte fayda vardır. Firmamız tarafından sunulmakta olan dedektör montajlarında son derece kaliteli cihazlar kullanıldığı için hiçbir sorun çıkmamaktadır.

Güvenlik İçin Doğal Gaz Dedektörü

Doğalgaz kullanılan evlerde gerek ısıtma için gerekse banyo veya ocak konseptinde farklı talepler ortaya çıkmaktadır. Tüm uygulamalarda birtakım doğalgaz sızıntıları meydana gelebilmektedir. Eğer bizim servisimiz ile irtibata geçip periyodik bakımlar yaptırırsanız bu tip gaz sızıntılarının önüne geçmeniz mümkündür. Ancak bakım eksikliği veya kalitesiz parça kullanımı neticesinde sonucu ölümcül olabilecek olan birtakım kazalar ortaya çıkmaktadır. Bu kazaların engellenmesi için üretilmiş olan doğal gaz dedektörü uyarıcıları son derece kaliteli cihazlardır. Oldukça kolay bir şekilde kullanım imkânı sunan cihazlar bip sesi ile birlikte uyarı vermektedir. Karbon monoksit oranını sürekli olarak değerlendiren ve bunun neticesinde de herhangi bir sıkıntı olduğunda 80 desibele varan oldukça kuvvetli sinyal ile uyarıcı görevini sağlayan cihazlar son derece hassas elektronik bir denge ile ölçüm yapmaktadır. Duvara montaj edildikten sonra çalışması için çok büyük teknik detay bilgiye gerek yoktur.

Doğalgaz Denetleyici Sistemler

Son derece uzun ömürlü olan dedektörlerin yer aldığı doğalgaz denetleyici sistemler mikro prosesör kontrollü olan kaliteli cihazlardır. Evin her odasına montajı yapılabilen sorunsuz bir şekilde çalışarak tepkime hızı ile da dikkat çeken cihazlar firmamız tarafından istenen her yere konuşlandırılabilmektedir. Bu şekilde istenmeyen kazaların ve sonuçların önüne geçmek son derece kolaydır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir