İmmergas Eolo Mythos 24 2E Hermetik Kombi

Kolay kullanımlı dijital ekranlı kumanda paneli
İMMERGAS MYTHOS kombinin kullanımı basit ve kolay sembollerle kullanıcıya bilgi veren aydınlatmalı dijital ekranı ile donatılmıştır. Kullanımı basit 6 adet dokunmatik tuş ve dijital göstergeli ekranı sayesinde ihtiyacınız olan sıcak kullanım suyu ve kalorifer sistemi sıcaklığı 1 derece hassasiyetle programlanabilir. Aydınlatmalı dijital ekran, sıcaklık bilgisi, cihazın güç seviyesi, oda termostatı ile arasındaki bağlantı durumunu da gösterir.
24 cm derinliği ile az yer kaplar
Ufak boyutları sayesinde MYTHOS, İMMERGAS’ın mükemmel tasarıma eklediği kaliteli ve yüksek teknoloji ile yaşam alanları ile bir bütün haline gelir, dar alanlara veya yer sorunu yaşanan ortamlara çok daha kolay montaj imkanı sağlar.
Gelişmiş elektronik kart
Otomatik arıza tespit sistemi; ilgili arıza kodunun ekranda görüntülenmesi sayesinde servis teknisyeninin çalışmasını kolaylaştırır. İMMERGAS’ın tasarlayıp uyguladığı ve patent sahibi olduğu elektronik sistemli kart ile beraber kış aylarında soğuk kalorifer tesisatında ısı kaybından tasarruf elde etmek için hemen üst seviyeye geçmeden tesisatın yavaşça ısınmasını sağlar ve gereksiz yakıt kullanımını engeller.
Elektronik kart otomatik periyodik kontrolü
Kalorifer çalışma sırasında veya kombi stand-by konumunda ise bu işlev, kombinin yapılan son kontrolünden / su doldurulmasından itibaren her 18 saatte bir devreye girer.
Susuz çalışmaya karşı emniyet
Kalorifer sisteminde yeterli miktarda su bulunmaması durumunda (0.8 bar) kombinin çalışmasını durdurur ve arıza uyarısı verir. Kalorifer sistemine su doldurularak basıncı yükseldiğinde kombi otomatik olarak devreye girer.
3 kademeli pompa
Üç kademeli sirkülasyon pompası ile kalorifer sisteminin boyutuna göre ayarlanabilir ve bu nedenle elektrik tüketiminden tasarruf elde edilir.
Otomatik hava atma ventili
Kalorifer suyunun içerisinde oluşan havanın kalorifer tesisatında sirkülasyona engel olmaması için otomatik hava çıkarma ventili havayı dışarı çıkararak sirkülasyonun düzenli çalışmasına devam ettirir ve pompayı korur.
3 bar’lık kalorifer emniyet ventili
Kalorifer sistemine fazla su doldurulması veya kalorifer devresi suyunun fazla ısınmasından dolayı oluşan basıncın 3 bar’ın üstüne çıkmasına izin vermeyen emniyet sistemidir.
Ayarlanabilir by-pass ile sorunsuz sirkülasyon
Pompa basıncının daha yüksek veya daha düşük olması istenen tesisatlarda ayar yapma olanağı sunarak ısıtma tesisatında en iyi sirkülasyonu sağlar.
3 yollu motorlu vana
İhtiyacınız olan sıcak kullanım suyu arz edildiğinde kalorifer suyuna yön verip plakalı eşnajörün ısınmasını sağlar. Elektrik motoru sayesinde uzun süre arıza çıkarmadan sorunsuz bir şekilde çalışmasına devam eder.
Pompa sıkışmasını engelleyen sistem
“Yaz” modu aktif olduğu zamanlarda, pompayı gün içerisinde en az bir kere çalıştırıp uzun süreli hareketsiz kalındığı durumlarda pompa kilitlenme riskini azaltan bir fonksiyon ile donatılmıştır.
Donmaya karşı otomatik koruma
Tesisattaki su sıcaklığı 4 dereceye düştüğünde kombi önce pompayı çalıştırarak sistemdeki suyu dolaştırır, şayet elektronik kart donma riskinin devam ettiğini algılarsa kombiyi çalıştırarak sistemdeki suyu ısıtır ve donmaya karşı koruma sağlanır.
Tam emniyetli sistem

 • Genleşme deposu
 • Tesisat boşaltma musluğu
 • Diferansiyel hava basınc anahtarı
 • Aşırı sıcaklık termostatı
 • 3 bar emniyet ventili
 • Otomatik hava purjörü
 • NTC sıcaklık sensörü
 • Düşük basınç emniyet anahtarı
 • Donmaya karşu koruma sistemi
 • Pompa anti-blokaj sistemi
 • IPX5D elektriksel izolasyon ile yüksek emniyet standardı

Geniş modülasyon aralığı
Rahat bir ısıtma için kombinin istenilen sıcaklığa kendisini odaklayarak gelebilmesi ısı gücünü düzenleyebilme oranına bağlıdır. İMMERGAS MYTHOS kalorifer ısıtmasında %37’ye kadar ve kullanım suyunda ise %30’a kadar düşebilen modülasyon derecesiyle üst düzey rahatlık imkanı sağlar.
Paslanmaz çelik plakalı eşanjör
İMMERGAS MYTHOS dahili paslanmaz çelik eşanjörü ile ihtiyacınız olan kulanım suyunda temizlik ve yüksek debi sağlar. İMMERGAS MYTHOS ile sınırlayıcı olmadan dakikada 10,9 litre sıcak kullanım suyu elde edilir.
Düşük gaz basıncında çalışabilme
Gaz kullanımının yoğun olduğu veya gaz hattınızda basıncın düşük olduğu zamanlarda kalorifer ısıtmasında 2i4 mbar’da ve sıcak kullanım suyunda 1,7 mbar’a kadar çalışır.
3 kademeli pompası ile tesisatta sorunsuz sirkülasyon
By-Pass kapalı iken tesisata 1 saatte 200 litre debiyi 60 kPa basınç ile gerçekleştirir. Tesisat için gerekli debi ve basınç özel tasarımlı hidroblok sayesinde pompa hız kademesi ve By-Pass ayarı ile ayarlanarak en iyi sirkülasyon oranı sağlanır.
Kolay montaj
İMMERGAS montaj için MYTHOS ile beraber tesisatın bağlantı parçasını ve yatay baca parçasıyla beraber sunmaktadır.
Multifonksiyonlu ve modülasyonlu oda termostatı alternatifleri
İMMERGAS iklim düzenleyici oda termostatlı kumanda cihazları tüm ürün grubunda kullanılabilir. MYTHOS gibi İMMERGAS kombilere özel tasarım ve ayarlanmış Mini CRD, Amico CAR Universal ve CARV2 ile uyum sağlayarak çalışan tam bir uzaktan kontrol görevi görür. Ortamınızı iki farklı sıcaklık seviyesine göre programlayabilme özelliğine sahip oda termostatları ile mükemmel rahatlık ve yakıttan tasarruf elde edilir.
TYBOX Haftalık Programlı Dijital Oda Termostatları
TYBOX 117 (Kablolu)
Haftalık programlanabilen kablo bağlantılı dijital oda termostatıdır.
Işıklı ekran aydınlatma
Otomatik Yaz / Kış saati değişimi
Oda sıcaklığı kontrolü oda sıcaklığını 5-30 derece arasında ve 0.5 derece aralıklarla ayarlama
Ekonomi / Tatil programı
Program ayar sıcaklığı değiştirmeye karşı kilitleme
Haftalık / Günlük program seçimi
Haftanın her gününe 15, 30 ve 60 dakika aralıklarla programlayabilme
Pil seviye göstergesi
Pil değişimi sırasında 30 saniyelik hafıza koruma
Kablo uzunluğu maksimum 50 metredir.
Uyumlu Kombiler: Tüm kazan, kat kaloriferi ve kombi modelleri
Dış Hava Sıcaklık Sensörü ile uyumlu değildir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir