İzmir Kombi Servisi İle Uygun Kombi Seçimi

 

Her türlü soru ve görüşleriniz için: 0(232) 248 36 30

Kombi, belirli bir enerji kullanım gücüne sahip olan ve yakıt kullanımı değişim göstermekle birlikte baca gazı salınımı değişiklik gösteren farklı markalar ve modeller arasından seçilebilir. Özellikle Türkiye’de kombi üretici markalar kullanıcıların seçimlerini değiştirebilmeleri için hermetik kombiler, bacalı kombiler veya yoğuşmalı kombiler gibi farklı ürünler sunmaktadır. Bu farklı kullanım modellerinin her biri temel olarak su ısıtma ve kalorifer tesisatı ısıtma görevi görmektedir. Fakat bazı İzmir Kombi Servisi enerji tasarrufu yüksek olurken, bazı kombilerde yakıt sarfiyatı düşük olmaktadır. Kullanılacağı şehrin ortalama sıcaklık değerlerine, yapının yalıtım özelliklerine ve ortamın ısıtma ihtiyaçlarına göre kombi modelleri seçilebilir.
Kombilerde farklı türler ve karşıladıkları farklı ihtiyaçlar göz önünde bulunduğunda, eviniz için uygun kombi seçimi yapabilmek için en doğru desteği İzmir kombi servisi olarak firmamız üzerinden alabilirsiniz. Firmamız, evinizde yapmış olduğu inceleme ile birlikte metrekare ölçüleri. Yalıtım özellikleri ve evin kombi tesisatının düzeneği göz önünde bulundurulur ve hangi tür kombi kullanmanız konusunda size net bir bilgi verebilir. Firmamız kombi servisi hizmetleri sunarken sadece bakım, onarım ve tamirat işlemleri değil aynı zamanda bu konuda da destek sağlayan bir hizmet sistemine sahiptir. Örneğin, gaz tasarrufu sağlamak istiyorsanız, yoğuşmalı kombi kullanarak daha verimli bir kullanım elde edebilir veya İzmir gibi çok sert bir kış yaşanmayan şehirlerde bacalı kombi kullanımı sağlayabilirsiniz.

Genel Şartlara Göre Uygun Kombi Seçimi

Bazı şehirlerde genel şartlara uygun bir şekilde ve yerel yönetimlerin sunmuş olduğu koşullara uygun olarak kombi seçimi gerçekleştirme durumu bulunmaktadır. Çünkü Anadolu’da bazı şehirlerde mutlak olarak hermetik kombi kullanma mecburiyeti bulunurken bazı şehirlerde kullanıcılar isterlerse bacalı kombi tercihi yapabilmektedir. Bu noktada İzmir kenti düşünüldüğünde kış aylarında çok soğuk bir hava koşulu bulunmadığı için. Hem verimli bir kullanım sağlayacak hem de doğru ısıtma oluşturacak yoğuşmalı kombiler seçilebilir. Özellikle bireysel daire ısıtma için tercih ettiğiniz ürünlerde İzmir kombi bakımı için kolaylıkla firmamız üzerinden hizmet alabileceğiniz farklı markalardaki yoğuşmalı kombi ürünlerini kullanabilirsiniz.

Daire Ölçülerine Göre Kombi Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Kombilerde verimli kullanım ve tasarruf özellikleri göz önünde bulundurulduğu kadar kullanım sağlayacağınız dairenin ölçülerine göre de kombi seçimi yapılmalıdır. Örneğin 100 metrekare altında yer alan dairelerde 20-24 kW arasında güç kullanımı sergileyen. Hermetik model kombiler seçilebilir ve oda termostatı kullanımı sağlanabilir. 100-120 metrekare gibi dairelerde petek sayısına uygun bir şekilde yine hermetik kombi kullanılabilir. Bu noktada uygun kombi için servis hizmetlerimizde kombi bakımı yapılırken sizin için daha iyi tavsiyeler ve kullanım önerileri sağlanabilir. Örneğin, 200 metrekare üstündeki dairelerde yoğuşmalı kombi seçimi çok daha mantıklı bir tercih oluşturmaktadır. Bu tercih daha tasarruflu bir kullanım şansı sunmaktadır.
 

Her türlü soru ve görüşleriniz için: 0(232) 248 36 30

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir