İzmir Kombi Servisi | Kombi Kullanım Önerileri

İzmir Kombi Servisi, İzmir‘de kombi tesisatları için bakım ve onarım işlemleri için en çok tercih edilen ve en güvenilir İzmir kombi servisi olması nedeniyle bu konuda uzmanlığa sahiptir. Bu uzmanlık vasıtası ile firmamız, İzmir genelinde kombi kullanımı sağlanan ev ve iş yerleri için bazı kullanım önerileri sunmaktadır. Bu öneriler sayesinde kombinin kullanımı sırasında ve alınan hizmetler sırasında avantajlar elde edilebilir. Örneğin, bazı firmalar tarafından belirtilmiş olmasının aksine kombi açık havada konumlandırılmamalı yani ev içerisinde montajı yapılmalıdır. Bu konu hem güvenlik açısından hem de ısıtmanın İzmir Kombi Servisi daha faydalı olması açısından önemlidir. Genellikle dış ortamda bulunan ve kabinsiz şekilde montaj edilen kombiler iyi bir ısıtma sağlamaz ve güvenlik tehdidi oluşturur.
Firmamız kombi noktasında sağlamış olduğu birçok öneri ile birlikte ev ve iş yeri kullanımında güvenlik ve tasarruf oluşturmaktadır. Bu noktada kombi servisi olarak en önemli şekilde sunduğumuz önerilerin başında bakımların düzenli yaptırılmasını belirtiyoruz. Bakım işlemleri sırasında kombi iç ve dış kısmında temizlik yapılması, tesisatların kontrol edilmesi, petek temizliğinin kontrol edilmesi, sızdırma kontrolü, toz temizliği, elektrik bağlantısı kontrolü ve baca kontrolü gibi birçok farklı nokta gözden geçirilmektedir. Özellikle su basıncı kontrolü ile ideal bir kombi kullanımı sağlanmaktadır. Yine kombi kullanımı sırasında kendi kontrolünüz ile birlikte 1,5-2 bar arasında bir basınç değeri belirleyerek ideal kullanım sağlayabilirsiniz.

Kombi Kullanımında En Önemli Noktalar

Ev ortamında ve iş yeri ortamında kombi tesisatları kullanılırken en önemli noktaların başında su basıncı değeri bulunmaktadır. Kombi sistemlerinde 2-3 ay gibi aralıklarla basıncının düşmesi normaldir ve bahsedilen değer üzerinden bu ayarlamayı yaptığınız koşulda kombi ideal şekilde çalışmasına devam edebilir. Eğer, sürekli bir şekilde basınç değerleri düşüş gösteriyor veya artış gösteriyorsa, mutlaka İzmir kombi bakımı hizmetlerini almalısınız. Genellikle bu gibi durumlarda firmamız kombi arızaları belirlemekte ve bu arızaların giderilmesi için parça değişiklikleri uygulamaktadır. Yanlış bir işlem uygulanır ve kombi basıncının çok arttırırsınız basıncı düşünmek için ev içerisindeki bir radyatörü kenar cıvatalarda gevşeterek fazla suyu tahliye edebilirsiniz.

Kombi Kullanımında Isı Ayarları Nasıl Olmalıdır?

Genellikle birçok kullanıcı kombinin soğuk havaların geçmesinden sonra veya gündüz vakitlerinde kullanılmaması nedeni ile kapatılması gerektiğini düşünmektedir. Bu kullanım şekli ile daha az enerji tüketimi ve doğalgaz tüketimi yapılacağı sanılsa da her seferinde kombinin tekrar kapatılıp açılması daha fazla sarfiyat sağlayacaktır. Bu nedenle kışın gündüz vakitlerinde kombi değerlerini düşürmeli ve yazında kombiyi kapatarak hiç kullanmamak yerine düşük değerde aktif olarak bırakmalısınız. Bu sayede kombi bakımı gerçekleştirilen dönemlerde ideal bir çalışma sistemi ile karşılaşılabilir ve bakım masrafları çok daha düşük noktada görülebilir. Kombinin doğru bir şekilde kullanılması ve tüm bu önerilere dikkat edilmesi sayesinde hem ekonomik hem de sağlıklı bir kullanım elde edilebilir.

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir