Kombi Oda Termostatı Nedir ?

Günümüzde birçok yaşam alanının ve iş yerinin ısıtılmasında doğalgaz yöntemi kullanılmaktadır. Doğalgazın tercih edilmesinin en büyük sebebi hem ekonomik oluşu hem de çevreci çözümler sunması ile birlikte tabiatı kirletmemesidir. Özellikle kanun ve yönetmelikler kapsamında 2000 metrekareyi geçen her yerde merkezi sistem ısıtmanın kullanılması zorunlu olduğu göz önüne alındığında mekânların ısıtılmasında doğalgaz, doğalgazın yakılması içinde kombiler ön plana çıkmaktadır. Bununla birlikte iklim koşullarına ve coğrafi bölgelere göre ısıtma şekilleri farklılık göstermektedir. Kaliteli bir şekilde odasının ayarlanabilmesi için mutlaka oda termostatı kullanmak gerekir. kalorifer peteklerine yerleştirilecek olan termostat sayesinde belirlenecek olan oda sıcaklığına varıldığında kombi kendisini kapatacak böylece hem odanın sıcaklığı stabil bir seviyede duracak hem de yakıttan tasarruf sağlanacaktır.
Oda Termostatlı Kombi Avantajı
Birçok uzmanın belirttiğine göre oda sıcaklıklarının 20 derece civarında olması insan sağlığı açısından en uygun ortamdır. Bununla birlikte hastalık durumlarında veya küçük bebeklerin bulunduğu evlerde farklı oda sıcaklıkları da talep edilebilmektedir. İstenen oda sıcaklığının ayarlanması noktasında oda termostatlı kombi türleri son derece büyük bir kolaylık sunmaktadır. İstenen sıcaklığa ayarlanan kombiler odanın sıcaklığını ölçmekte ve sıcaklık düştüğünde devreye girerek ciddi anlamda yakıt noktasında tasarruf yapılmaktadır. Ayrıca çeşitli iklim şartlarına bağlı olarak da dışarıda hava sıcaklığının artış gösterdiği durumlarda termostat kullanılmadığında kombi hala yanmaya devam etmekte ve gereksiz bir şekilde doğal gaz sarfiyatı ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple günümüzde birçok kişi iş yerlerinde ve evlerde oda termostatı kullanmaktadır. Oda termostatının istenen ısıya ayarlanması sürekli olarak takip edilme derdini de ortadan kaldırmaktadır. Gece ve gündüz sıcaklıklarının farklı olarak ayarlanabildiği termostat sistemi ile birlikte birçok kişi daha hijyenik bir oda atmosferine de kavuşmaktadır. Zira aşırı sıcak olan odalarda ciddi anlamda sağlık sorunları yaşandığı gibi istenen ısının altına düşen odalar da bir takım sağlık sorunlarını beraberinde getirebilmektedir.
Kombi Servisi ve Garantili Hizmet
Gerek kombilerin kurulumunda gerekse oda termostatlarının konuşlandırılmasında kombi servisi olarak son derece kaliteli hizmet vermekteyiz. Tüm hizmetimizde kullandığımız aparatlar ve parçalar faturalı ve garantili olmaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir