KOMBİ SERVİSİ NEDİR, NE YAPAR?

Kombi cihazını satın aldığınız markaya ait olan yetkili servisler, cihazın arızalanması durumunda ya da bakımının yapılması gereken durumlarda sizlere hizmet sunarlar.

Genel olarak yetkili servisler cihazın arızalanması durumunda devreye girer. Ancak kombi cihazlarının periyodik bakımlarını da bu servisler gerçekleştirir.

Kombi Periyodik Bakımların Yapılması

Kombi servislerinin verdiği hizmetlerden bir tanesi de periyodik bakımlardır. Yıllık periyodik bakımlar senede iki defa yaptırılması gereken bakımlardır. Her ne kadar bakım yaptırma tercihi cihazı satın alan müşteriye ait olsa da, yıllık bakımların yaptırılmaması sonucunda, cihazın uzun süre verimli bir şekilde kullanımı imkansız hale gelecektir.

Yıllık periyodik bakımların yılda iki defa yapılmasının sebebi, kış ve yaz aylarına hazırlıktır. Peki ama yıllık periyodik bakımlarda neler yapılır? Bu soruya maddeler halinde cevap verelim.

  • Öncelikle tesisatta ve cihazın kendisinde sızdırma var mı kontrol edilir. sızdırma durumu cihazın içerisinde ya da tesisatlar da olabilir.
  • Cihazda herhangi bir tıkanıklık var mı servis yetkilileri tarafından kontrol edilir. kullanıldığı zaman dilimi boyunca kombi cihazları ortam ile etkileşim halindedir. İç ortamda bulunan toz ve partiküller zamanla cihazın aksamlarının kirlenmesine neden olur. Periyodik olarak bu akşamların temizlenmesi gerekir.
  • Brülör ve çakmak mekanizmaları kontrol edilir. Ateşlemede meydana gelebilecek arızalanmalar, cihazın çalışmamasına neden olur. Ayrıca ateşleme ve brülör aksamlarında meydana gelen arızaların giderilmemesi, ciddi sorunlara neden olabilir.
  • Kombi cihazlarında yapılan kontrollerden bir tanesi de üç yollu vana kontrolüdür. Aslında bu kontrol bir tür sıcak suyun ısıtma fonksiyonlarının kontrol edilmesidir.
  • Gaz ayarları da servis tarafından yapılan bir başka kontrol türüdür. Ön yanma ve kısmi güç ayarları bakım sırasında kontrol edilir.
  • Genel olarak elektronik aksamda bir sorun olup olmadığı kontrol edilir. Elektronik aksamlarında meydana gelen sorun yerinde giderilebiliyorsa servis yetkilileri tarafından yapılır. Ancak bazı durumlarda yetkili servis merkezlerine götürülerek tamir edildiği de olur.
  • Ateşleme mekanizması ve gaz kesme özelliği servis personeli tarafından kontrol edilir ve bu akşamların bakımı yapılır.
  • Baca aksamları da yapılan kontroller arasında yer alır. Servis personeli tarafından gerekli testler yapılarak, kontroller ve bakım işlemleri tamamlanmış olur.

Bunların yanı sıra yetkili servisler, sürekli olarak müşterileri ile iletişim halindedir. Cihazınız arızalandığında ya da bakıma ihtiyaç duyduğunda servislerden hizmet alabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir